Poradnik uczestnika

I. PRZECZYTAJ! KAŻDY OTRZYMA WYDRUKOWANĄ BROSZURKĘ W PAKIECIE UCZESTNIKA

II. CO SPAKOWAĆ?

Obowiązkowo:

• Dokument tożsamości (dowód osobisty, legitymacje szkolne)
  • Mundur harcerski (pełny – z nakryciem głowy) i okryciem wierzchnim
  • Latarka
  • Butelka na wodę/manierka
  • Karimata
  • Śpiwór
  • Ubrania (oraz bielizna, piżama, itp.) odpowiednie do pogody (także na służbę w nocy)
  • Kurtka przeciwdeszczowa
  • Druga para butów (poza mundurowymi)
  • Osobista apteczka
  • Telefon komórkowy i ładowarka
  • Przybory do mycia, ręcznik
  • Podstawowe przybory do pisania i notes
  • Mały plecak do zabierania ze sobą na służbę (na prowiant, wodę itp.)
  • Nakrycie głowy chroniące od słońca
  • Akcesoria niezbędne do pełnienia służby (medycznej lub porządkowej)
  • Aktualnie zażywane leki

Warto:

• Plan Krakowa – jest ryzyko, że googlemaps wysiądą…
  • Kubek, termos (przydatny szczególnie podczas nocnej służby)
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Krem przeciwsłoneczny

Nie bierz:

• Menażki (będziemy jeść z naczyń jednorazowych)
  • Noży – ze względów bezpieczeństwa nie będzie można ich nosić ze sobą
  • Sprzętów elektronicznych oraz cennych przedmiotów (poza telefonem) – nie będzie przechowalni cennych przedmiotów

III. JAK DOJECHAĆ DO RECEPCJI W WIĘCŁAWICACH?

1. Swój środek transportu drogowego
    Adres: Więcławice Stare 20, 32-091 Więcławice Stare
  2. Koleją PKP/busem/samolotem do Krakowa. A następnie:
    1. Z dworca PKP wsiąść w Koleje Małopolskie w kierunku Miechów, Sędziszów, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski i wysiąść na stacji ŁUCZYCE.
    2. Z dworca PKP dostać się komunikacją miejską na przystanek „Rondo Barei” (autobusem: 152, 482, 129, 182). Tam przesiąść się w autobus 260. Pomocna będzie aplikacja http://krakow.jakdojade.pl/

IV. KIEDY MOGĘ SIĘ ZAREJESTROWAĆ?
Recepcja czynna jest od poniedziałku 25 lipca godz. 8:00 NON STOP do końca zlotu :)

V. CO JEŚLI BĘDĘ ZAKWATEROWANA/WANY W MICHAŁOWICACH LUB WIĘCŁAWICACH?
Podczas zlotu będą kursowały pomiędzy miejscowościami i stacjami PKP „SCOUT BUSY”. Co około 20 min. Dla fanów sportu polecamy spacerek :)

VI. MAM SAMOCHÓD. BĘDĘ MIEĆ MIEJSCE PARKINGOWE?
Jeśli zgłosisz to na sdm@zhp.pl to zapewne tak. Liczba miejsc ograniczona.

VII. BĘDZIE INTERNET?
Na terenie szkół i ośrodków gminnych zostaną udostępnione hasła do wi-fi. Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo awarii sieci (informacja od operatorów). W pilnych potrzebach (odbiór poczty, itp.) prosimy o zgłaszanie się do Recepcji lub Biura Prasowego (Więcławice Stare).

VIII. MAPA GMINY

map_sdm4

Legenda:

1  Pole namiotowe w Więcławicach Starych
2  Zespół Szkół w Więcławicach Starych
3  Zespół Szkół w Michałowicach
4  Zespół Szkół w Raciborowicach
5  Pętla MPK na oś Piastów
6  Przystanek PKP Kraków-Batowice
7  Przystanek PKP Zastów
8  Przystanek PKP Łuczyce

A  Pizzeria Libero
B  Pizzeria Gawęda
C Restauracja i pizzeria „Staropolska”
D UG i Biblioteka w Michałowicach
E  Klub jeździecki i restauracja „Szary”
F  Restauracja Viva Sport Klub
G Restauracja Osada Jurajska- łowisko pstrąga

IX. REGULAMIN – Przeczytaj!

X. PROGRAM
Główne wydarzenia na ŚDM:

harmo

Ponadto:
• Festiwal Młodych (wtorek, środa, czwartek, piątek) – program religijny i artystyczno-kulturalny. W ramach tej części ŚDM można wybrać się na różnorodne koncerty, wystawy, warsztaty, wydarzenia sportowe, teatralne, etc.

• Centrum Powołaniowe (wtorek, środa, czwartek, piątek) – ich celem jest wskazanie młodym pielgrzymom rozmaitych dróg realizacji powołania w Kościele oraz zachęta do poszukiwania odpowiedzi na pytanie, czego Bóg oczekuje od każdego z nas. Centrum Powołaniowe daje także możliwość zapoznania się z duchowym bogactwem Kościoła.

• Okno Papieskie – przy ul. Franciszkańskiej 3, zwyczajem Jana Pawła II, w środę, czwartek i piątek po kolacji, Ojciec Święty ukaże się w Oknie Papieskim, pozdrawiając wiernych zebranych na placu.

• Miasto Świętych – w krakowskich kościołach będą odbywać się prezentacje żywotów dwunastu świętych związanych z Krakowem.

Michałowice i Więcławice:

STREFA MODLITWY
• Jutrznia (wtorek – piątek) – poranna modlitwa odprawiana w kościele św. Jakuba w Więcławicach oraz szkołach w Raciborowicach i Michałowicach
• Katechezy w drodze (wtorek – piątek) – przedpołudniowe spotkania z duchownymi, rozważania i msza święta w kościele św. Jakuba w Więcławicach
• Spowiedź święta – codziennie w czasie katechezy oraz na życzenie
• Godzina Miłosierdzia 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiana codziennie w kościele św. Jakuba w Więcławicach
STREFA PROGRAMOWA
• Warsztaty bębniarskie – środa, godz. 14, amfiteatr w Więcławicach
• Kino za rogiem – od wtorku do czwartku, godz. 18-20, biblioteka w Michałowicach
• Koncertowanie – od środy do czwartku, godz. 20-22, amfiteatr w Więcławicach
– środa: Marta Bizoń – polska aktorka teatralna i filmowa; Ewa Uryga – polska wokalistka jazzowa, soulowa i gospelowa
– czwartek: Orkiestra Hejnał, wieczór “Dance with somebody”