ŚDM 2016 – garść podstawowych informacji

Druhny i Druhowie!
Za 30 dni rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży! 
Oto pierwsze – najważniejsze – wiadomości organizacyjne dotyczące Waszej służby.
 
1. Recepcja zlokalizowana będzie na terenie miasteczka zlotowego w Więcławicach Starych nr 20, 32-091 Więcławice Stare. Start rejestracji 25.07.2016, godz. 08:00. Recepcja czynna będzie całą dobę przez okres całego zlotu. To udogodnienie kierujemy do wolontariuszy i pielgrzymów przybywających w różne dni i o różnych porach.
 
2. Oficjalne otwarcie zlotu odbędzie się 25.07.2016, godz. 17:30 Mszą Świętą dla Skautów w Katedrze na Wawelu w Krakowie przewodnictwem Kardynała Stanisława Ryłko, Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Świeckich, Głównego organizatora ŚDM. Gorąco zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. Obowiązuje pełne umundurowanie. Polecamy zarejestrować się w Więcławicach po mszy.
 
3. Uczestnicy zlotu zostaną zakwaterowani w szkołach w Więcławicach, Michałowicach, Raciborowicach bądź na polu namiotowym w Więcławicach. Wszystkie miejscowości skomunikowane będą ze sobą darmowymi autokarami, które będą przewozić wolontariuszy na bieżąco, wg ich potrzeb.
 
4. Komunikacja Więcławic/Michałowic/Raciborowic z Krakowem:
– darmowe autokary będą zabierać wolontariuszy z miejsc noclegowych na stację kolejową w Łuczycach i z powrotem.
– każda miejscowość jest skomunikowana z Krakowie autobusowo. 
a) Krk „Nowy Kleparz” – Michałowice linie 257 i 277.
b) Krk „Rondo Barei” – Więcławice linia 260.
c) Krk „Rondo Barei” – Raciborowice linie 250, 260, 270.
 
5. Grupy przybywające autokarami bądź samochodami prywatnymi są proszone o wysłanie w mailu zwrotnym stosownej informacji. Z przyczyn infrastrukturalnych nie możemy zagwarantować miejsc parkingowych dla wszystkich aut osobowych. O przyznaniu miejsca będziemy informować mailowo w komunikacji dwustronnej.
 
6. Obowiązkowo spakujcie do plecaków: 
– śpiwór i karimatę,
– krem do opalania,
– kubek (posiłki wydawane będą w jednorazowych opakowaniach),
– obuwie zmienne typu trampki (do poruszania się po szkołach),
– sandały,
– dowód tożsamości,
– kompletne umundurowanie,
– nakrycie głowy chroniące przed słońcem.
 
7. PROSIMY NIEZWŁOCZNIE UREGULOWAĆ PŁATNOŚCI! 
ZHP Chorągiew Krakowska
ul. Karmelicka 31, 31-131 Kraków
konto nr 17859100070020005523650005
z tytułem przelewu : Imię Nazwisko uczestnika zlotu z opisem ŚDM 2016.
Opłata: 50 zł.
 
Kolejne wiadomości wkrótce! 
Czuwaj!